Perihelion
  • RSS

Każdy w Perihelionie może budować swoje własne domki. Ze względu na swój unikalny charakter są dostępne jedynie w sklepie premium.  W grze dostępne są trzy rodzaje domków, które różnią się od siebie nieco wielkością wnętrz, wyglądem zewnętrznym i wewnętrznym a także mocą wypoczynku. Dzielimy je na 3 rodzaje:

- Dom drewniany (wypoczynek: poziom 1)
- Dom ceglany (wypoczynek: poziom 2)
- Dom szlachecki (wypoczynek: poziom 3)

Meble

Każdy dom po wybudowaniu można wyposażyć w różne meble ozdobne. Na tę chwilę dostępnych jest aż 48 różnego rodzaju dodatków. Jednak nie wszystkie służą tylko do ozdoby. Dzięki zakupieniu do naszego mieszkania łóżka mamy możliwość używania wypoczynku. Aby go użyć wystarczy podejść do łóżka a nasza postać automatycznie otrzyma nową zdolność, która jest aktywna przez 30 minut. Poziom wypoczynku zależy od rodzaju domu. Wypoczynek zwiększa nasze ataki o obronę zależnie od jego poziomu. Dodatkowo do domku możemy kupić skrzynię, w której można umieszczać swoje przedmioty z ekwipunku. Meble można ustawiać wedle własnego uznania. Więc każdy dom może być na swój sposób unikalny.

6

Zapraszanie innych graczy

Do naszego domku możemy wejść tylko jako właściciel domku. Jednak jeśli właściciel jest aktualnie w mieszkaniu wtedy drzwi są automatycznie otwarte także dla innych graczy. Można w ten sposób zapraszać przyjaciół, a oni mogą skorzystać z możliwości jakie oferuje domek, czyli mogą się przespać lub zostawić u nas swoje przedmioty w celu przechowania. Inni jednak nie mają możliwości by wejść do domku, w którym nie ma właściciela.

Usuwanie domków i mebli

Aby usunąć meble w domku należy wyposażyć się w śrubokręt dostępny w sklepie meblowym. Za jego pomocą możemy usunąć dany mebel, który nam się już znudził lub został nieprawidłowo postawiony. UWAGA! Mebel nie jest zwracany do inwentarza.

Cały domek usuwamy w analogiczny sposób. Należy pamiętać dodatkowo, że domek jest zawsze usuwany wraz z jego całą zawartością.

3

Opłaty za czynsz

Każdy domek zajmuje sporo miejsca w krainie i przez to nie możemy sobie pozwolić, aby stało w niej wiele nieużywanych domków. Dlatego została wprowadzona opłata za czynsz. Czynsz przedłuża życie domku o tydzień. Należy pamiętać o regularnej opłacie ponieważ nieopłacony dom zostaje zlikwidowany wraz z zawartością i nie ma możliwości jego odzyskania. Można opłacić czynsz za kilka tygodni z góry wykupując go kilkakrotnie.
Sprawdzenie daty do której jest opłacony czynsz jest możliwe po wpisaniu w czacie komendy /czynsz

 

Zasady stawiania domków

Domki można stawiać gdziekolwiek w grze. Nie ma limitów, jednak możliwość tworzenia domków w grze daje też graczom ogromny wpływ na to jak wygląda świat gry, a to wiąże się z dużą odpowiedzialnością i dając wam tą możliwość liczę na to, że nie będzie ona nadużywana do złych celów. Dlatego proszę zapoznać się z zasadami w jakich miejscach nie powinno się stawiać domków.

  1. Domki nie mogą być stawiane w miejscach, które mogą przeszkadzać innym graczom.
  2. Nie należy stawiać domków, w miejscach które zasłaniają całkiem lub częściowo kluczowe miejsca np. schody.
  3. Nie należy stawiać domków w sposób, który zasłania widoczność całkiem lub częściowo dla np. NPC u którego wykonuje się zadania.
  4. Nie należy także stawiać domków w miejscach, które utrudniają przejście dla innych graczy.

UWAGA!

Proszę o przestrzeganie tych zasad, ponieważ nie ustosunkowanie się do nich może spowodować usunięcie domku wraz z jego całą zawartością. Antyczne monety za które został zbudowany taki domek NIE ZOSTANĄ wtedy zwrócone, więc proszę o bardzo przemyślany wybór miejsca.

Przykłady prób złego umiejscowienia domków:

 

Domek zasłaniający NPC:

1

Domek zasłaniający wejście do innego domku:

2

Domek utrudniający przejście innym:

4

 

Domek zakrywający kluczowy element mapy – schody:

5

Rankingi

    Błąd pobierania danych.

    Dane aktualizowane są co jeden dzień.