Autor Wątek: Aukcje  (Przeczytany 825 razy)

WszyscyiZiomek

• Początkujący
  • *
  • Reputacja: +2/-4
Aukcje
« dnia: Kwietnia 15, 2012, 02:47:47 pm »
Siema , mam pomysł odnośnie sprzedawania itemów poprzez aukcję .

Odbywało by się to w następujący sposób. W mieście odpowiedzialny za wszystkie aukcje byłby NPC (którego nazwę wymyśli GM),
gracz musiałby wybrać się do niego i otworzyć menu. W menu wybrałby item który chciałby sprzedać oraz określa jego cenę.
Item byłby na aukcji przez określony czas np: 7 dni. Po upływie określonego czasu np. 7 dni gracz musiałby zapłacić 100 złota za każdy kolejny dzień.Gdy aukcja zakończy się kupnem przedmiotu przez innego gracza  item ten automatycznie pojawia się w ekwipunku "kupującego" ,  a złoto wpływa na konto "sprzedającego". Możliwe były by  3 aukcje na tydzień, oraz możliwość wykupienia za punkty AEP kolejnych aukcji w których można sprzedać przedmiot.

Jeżeli mój pomysł przyciągnie waszą uwagę, piszcie swoje opinie i dodajcie coś od siebie.

Pozdawiam :D

FuSzu

• Strażnik
  • Wojownik Perihelionu
  • *
  • Reputacja: +124/-40
  • "Duży" może więcej...
Odp: Aukcje
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 15, 2012, 07:32:03 pm »
Wydaje mi się, że aukcje są w zupełności zbędne. Póki co okienko handlu jest tak udoskonalone, że samo w sobie zachwyca. Więc nie będzie wymian typu: Ty rzuć ja ziemię ja podniosę i dam Ci za to coś za co się umawialiśmy.

Poza tym praktycznie w każdych grach są aukcje, dlatego wydaje mi się, że opcja wystawiania sklepu w miejscu gdzie przetacza się sporo graczy, np. wyjście z miast i zostawienie na parę godzin takiego straganu na pewno poskutkuje to sprzedaną rzeczą.
FuSzu - 94 poziom
"Dużych poznajesz po tym jak traktują mniejszych"

Perihelion - Polska gra mmorpg

Odp: Aukcje
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 15, 2012, 07:32:03 pm »